Drewnochron

Impregnaty drewnochron – ochrona drewna do 5 lat

Drewnochron to najlepiej znana marka produktów do ochrony i dekoracji drewna na zewnątrz pomieszczeń w Polsce. To również, od wielu lat niekwestionowany lider w kategorii środków do ochrony i dekoracji drewna. W ofercie marki Drewnochron, oprócz tradycyjnego Impregnatu Extra, preparatu głęboko penetrującego, z dodatkiem wodoodpornego wosku, zapewniającego pełną i skuteczną ochronę drewna jest również Lakier połysk i półmat.

Impregnat Extra

drewnochron-impregnat-extra-5lat

Impregnat przeznaczony jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania przedmiotów drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe, płoty, konstrukcje stropów i dachów, itp.). Chroni drewno przed działaniem czynników atmosferycznych i zabezpiecza przed: sinizną, grzybami domowymi, grzybami pleśniowymi (w klasie 2-umiarkowanie zabezpiecza) i owadami – technicznymi szkodnikami drewna. Impregnaty barwne wymagają podkładu wykonanego z Impregnatu bezbarwnego. Impregnat bezbarwny polecany jest równie do impregnacji surowego drewna pod produkty marki Drewnochron: Lakierobejcę Super, Lakierobejcę 2w1, Lakierobejcę Żelową, Lakiery Drewnochron połysk i półmat oraz emalie ftalowe i akrylowe marki Dekoral. Impregnat bezbarwny nie może być stosowany jako warstwa finalna.

Główne zalety produktu:

  • Głęboko penetrujący
  • Pełny zakres zastosowań: budownictwo, dom i ogród
  • Pełna i skuteczna ochrona przed: sinizną, grzybami domowymi i pleśniowymi, owadami
  • Ochrona drewna do 5 lat * dla powierzchni pionowych, w zależności od warunków eksploatacji
  • Zachowuje naturalny rysunek drewna
  • Nie powoduje korozji w przypadku łączenia drewna z elementami metalowymi (np. gwoździe, okucia metalowe)
Lakier drewnochron

22635-drewnochron_lakier

Lakier jest przeznaczony do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych, eksploatowanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń (drzwi, okna, meble ogrodowe, boazerie zewnętrzne, altanki, domki letniskowe).
Przy zastosowaniu na zewnątrz powierzchnie należy uprzednio zaimpregnować środkiem ochronno – dekoracyjnym DREWNOCHRON IMPREGNAT EXTRA.

Główne zalety produktu

  • trwały i elastyczny
  • odporny na działanie wody
  • odporny na działanie światła