Sadolin

Sadolin – skandynawska metoda ochrony drewna

Pod marką Sadolin znajdą Państwo doskonałe produkty do ochrony i pielęgnacji drewna, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Sadolin Classic, impregnat koloryzujący do drewna, głęboko penetrujący. Produkty marki Sadolin znajdą Państwo w naszym oddziale na ul. Zakopiańskiej 58 w Krakowie.

Impregnat podkładowy do drewna głęboko penetrujący

sadolin base

Sadolin Base to bezbarwny, głęboko penetrujący impregnat podkładowy. Dzięki swym właściwościom zabezpiecza drewno strukturalnie, wnikając na głębokość do 6 mm w poprzek włókien drewna i do 50 wzdłuż włókien. Przeciwdziała on rozwojowi sinicy i grzybów, chroni przed owadami – szkodnikami drewna. Zastosowany w zestawie z Sadolin Classic lub Sadolin Extra stanowi długoletnie zabezpieczenie. Impregnat przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz pomieszczeń. Jest również skuteczny przy zabezpieczaniu legarów podłogowych, więźby dachowej itp. Polecany jako warstwa podkładowa pod Sadolin Classic, Sadolin Extra i Lakier Zewnętrzny.


Lakierobejca zewnętrzna posiadająca właściwości impregnujące oraz powłokotwórcze

sadolin extra (1)

Sadolin Extra to doskonała lakierobejca zewnętrzna posiadająca właściwości impregnujące oraz powłokotwórcze. Preparat pozwala na nadanie drewnu trwałego, atrakcyjnego koloru zabezpieczając je przed działaniem promieni UV, wilgocią, grzybami oraz wodą. Sadolin Extra dostępny jest w 12 gotowych kolorach oraz jako bezbarwny przeznaczony tylko do rozjaśniania gotowych kolorów. Polecany do malowania stolarki budowlanej, szczególnie okien, drzwi, domków drewnianych, placów zabaw dla dzieci, drewnianych elementów fasadowych oraz ogrodzeń i mebli ogrodowych. Najlepsza ochrona przed promieniowaniem UV i wodą możliwa jest dzięki powłoce lakierowej oraz zawartych w niej dwóm rodzajom filtrów – absorberów UV. Pełną ochronę drewna zapewnia w zestawie z Sadolinem Base.

Impregnat koloryzujący do drewna głęboko penetrujący

sadolin classic_pd

Sadolin Classic to koloryzujący impregnat do drewna głęboko penetrujący. Produkt dostępny jest w 14 kolorach oraz jako bezbarwny, który polecany jest tylko do rozjaśniania gotowych kolorów. Dzięki zawartości dwóch różnych żywic produkt impregnuje drewno strukturalnie, wnikając głęboko oraz powierzchniowo. Pory na powierzchni drewna zostają zamknięte przez wysychającą żywicę, co zabezpiecza przed wypłukiwaniem substancji ochronnych. Specjalne dodatki chronią włókna drewna przed rozpadem pod wpływem promieniowania UV. Pełną ochronę drewna zapewnia w zestawie z Sadolinem Base. Wyrób jest szczególnie polecany do malowania dużych powierzchni, nieobrobionego (nie wyklucza się obrobionego) drewna np. formy drewniane. Polecany jest również do malowania pokładów łodzi drewnianych oraz płotów i placów zabaw dla dzieci.